مدرسه تابستانه هوش مصنوعی، کارآفرینی و امنیت سایبری شتابدهنده هاب شیراز با همکاری دانشگاه شیراز

تغییروتحولات دنیای پرشتاب کنونی درعرصه های علمی، فنی و چالشهای پی درپی نظام اقتصادی اجتماعی و افزایش فقروبیکاری موجبات توجه عمیق‌تر سیاستگذاران و اندیشمندان را به مفهوم کارافرینی فراهم نموده است تا انجا که آخرین الگوی توسعه را توسعه مبتنی برکارافرینی قلمداد کرده‌اند لذا اموزش کارافرینی دراکثرکشورهای پیشرفته وحتی درکشورهای درحال توسعه به عنوان یک ضرورت مطرح شده و یکی از راهبردهای اساسی جهت توسعه اقتصادی کشورها و دستیابی به توسعه پایدار، توسعه کارآفرینی در بعد فردی و سازمانی است.

در این حین گسترش روزافزون کلان روند تکنولوژی و این واقعیت که روزی هوش مصنوعی جای بسیاری از مشاغل را می گیرد، غیر قابل انکار است و همچنین فرصت‌های شغلی زیاد و مختلفی را در زمینه‌های مرتبط ایجاد خواهد کرد. بسیاری از افراد هوش مصنوعی و آموزش آن را مهارت قرن می‌دانند، زیرا هیچ محدودیتی در کاربردهای همیشه در حال ظهور و بروز آن وجود ندارد. پس برای اینکه از غافله عقب نمانید، باید حداقل اطلاعاتی در مورد AI و آموزش هوش مصنوعی داشته باشید.

اما این روندهای نوظهور دیجیتال نگرانی‌های عمده‌ای نیز برای مشاغل و کارآفرینان بهمراه آورده است. در حال حاضر تمامی شرکت ها (بزرگ، متوسط و کوچک) نگران ایمنی اطلاعات خود هستند. امنیت سایبری در دنیای امروزی حرف اول را می‌زند. سارقان کدملی مشتریان را از طریق سیستم‌های کامپیوتری شرکت‌ها سرقت می‌کنند. هکرها رمز عبور و اطلاعات شخصی افراد را از طریق سایت‌های رسانه‌های اجتماعی بدست می آورند یا اسرار شرکت را از فضای ابری بیرون می‌کشند.

در عرصه‌ای که اکثر کسب‌وکارها و زندگی‌های اجتماعی بصورت آنلاین در جریان هستند، امنیت سایبری زمینه‌ی در حال رشدی، بهمراه انواع مختلف نقش های شغلی می‌باشد.

در این راستا و با توجه به اهمیت موضوع، شتابدهنده هاب شیراز با همکاری دانشگاه شیراز و بهره گیری از اساتید برجسته این دانشگاه اقدام به برگزاری مدرسه تابستانه در سه محور هوش مصنوعی، کارآفرینی و امنیت سایبری به شرح زیر می‌نماید.