آخرین نوشته ها

STP

حتماً قبول دارید که وقتی ما تمام انرژی و زمان خود را برای عمیق شدن در یک موضوع به کار می‌گیریم، در آن زمینه، نسبت به دیگران متمایز می‌شویم. اما سوال اصلی اینجاست که «آیا می‌شود در همۀ کارها تمرکز کرد و عمیق شد؟» قطعاً نه! چون زمان و انرژی ما محدود است.
در دنیای کسب‌وکار و…

ادامه مطلب

پیچ دک چیست ؟!

“پیچ دک” (Pitch Deck) روشی استاندارد برای ارائه یک استارت آپ است که کارآفرینان از آن به منظور جلب توجه سرمایه گذاران و تامین بودجه مورد نیاز شرکت خود بهره می برند. این فرم از ارائه، ویژگی ها و همچنین الزامات مشخصی دارد که باید تحت هر شرایطی رعایت شوند.
ارائه معمولا توسط پروژکتور و به صورت اسلاید باکیفیت و…

ادامه مطلب

تفاوت بین شتابدهنده و مراکز رشد

شتاب دهنده ها (Accelerators) و مراکز رشدِ (Incubators) استارتاپ، هر کدام با روش خودشان به کارآفرینان در مسیر تبدیل شدن به شرکت‌های موفق کمک می‌کنند. با وجود اینکه این دو فرآیند، با یکدیگر تفاوت دارند، خیلی‌ها آنها را با هم اشتباه گرفته و در صحبت‌های خود به جای یکدیگر به‌کار می‌برند. در این مقاله می‌خواهیم درباره تفاوت بین شتاب‌ دهنده ها و …

ادامه مطلب

انواع شتابدهنده

با شکل‌گیری اکوسیستم استارتاپی و ظهور شتابدهنده‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری، توجه نیروهای جوان و صاحب ایده به این مراکز جلب شد، به طوری که انواع شتاب دهنده ها شکل گرفتند و در حال حاضر، تیم‌های استارتاپی می‌توانند با توجه به نوع فعالیت و نیاز خود، انواع متفاوتی از شتاب دهنده‌ها را برای انتخاب داشته باشند.

ادامه مطلب

چرا استارتاپ ها شکست می خورند؟

چند سال پیش آماری منتشر شد که نشان می‌داد از هر ۱۰ استارتاپ ۸ تای آنها در ۱۸ ماه اول شکست می‌خورند. یک عدد تاسف برانگیز. یعنی ۸۰ درصد استارتاپ‌ها حتی دومین تولد خود را هم جشن نمی‌گیرند.
اما چرا بیشتر استارتاپ‌ها شکست می‌خورند؟ CBinsights بر اساس تحقیقی که بر روی ۱۰۱ استارتاپ شکست …

ادامه مطلب

Mentor

وقتی پای شغل و حرفه شما در میان است، یادگیری و راهنمایی گرفتن از یک منتور که به طور کامل صنعت شما را می‌شناسد و می‌فهمد، دانشی در اختیارتان می‌گذارد که حکم طلا را دارد. بسیاری از ما در محل کارمان با یک منتور سروکار داشته‌ایم. در محیط‌های کاری مدرن امروزی، منتور به شخصی گفته می‌شود که نسبت به دیگران تجربه و تخصص بیشتری دارد و…

ادامه مطلب

Key Performance Indicator

معیاري قابل اندازهگیري است که نشان دهنده میزان دستیابی به اهداف از پیش تعیینشده است به عبارتی مشخص میکند چه کارهایی باید انجام شود تا عملکرد بهطور چشمگیري افزایش پیدا کند.
تمرکز این شاخصها بر جنبههایی از عملکرد است که براي موفقیت حال و آینده، مهمترین موارد هستند و…

ادامه مطلب

استارتاپ چیست ؟

استارت اپ (Startup) یا کسب‌ و کار نوپا، تعاریف متعددی دارد. این تعاریف معمولا به ویژگی‌هایی اشاره دارند که به کسب‌ و کار خاصیت استارت اپی می‌دهند. معمولا در معنی استارت اپ گفته‌می‌شود یک کسب‌ و کار جدید است که از ایده‌ای اولیه شروع شده و به موفقیت و رشد بالایی می‌رسد.
به‌طور خلاصه در پاسخ استارت اپ چیست می‌توانیم بگوییم …

ادامه مطلب

شتابدهنده چیست ؟

دنیای امروز، دنیای کارآفرینان است. دنیای افراد خوشفکر با دیدگاه های منحصر به فرد، انرژی و پشتکار زیاد و عزم جدی که می خواهند از طریق اجرایی کردن ایده های نوآورانه شان دنیا را به چیزی بهتر از آنچه هست تغییر دهند. این کارآفرینان به فضای فیزیکی، فکری و فرهنگی برای پرورش و حمایت از استارتاپ های نوآورانه شان و…

ادامه مطلب

برگزاری پیش شتاب‌دهی هاب شیراز با عنوان “لبخند سوم”

عضو هیئت علمی دانشگاه و نایب رئیس هیئت مدیره هاب شیراز، گفت: دور سوم از برنامه علمی پیش شتابدهی هاب شیراز با عنوان “لبخند سوم” در پنج موضوع، پذیرای تیم‌های نوپاه در سطوح بذری و پیش بذری خواهد بود.
نایب رئیس هیئت مدیره هاب شیراز خاطرنشان کرد: اوایل آبان‌ماه ۱۳۹۹ و….

ادامه مطلب

بازدید معاون محترم فناوری و نوآوری وزارت علوم از شتابدهنده هاب شیراز

روز چهارشنبه مورخ 29 دی ماه 1400 ، جناب آقای دکتر علی خیرالدین، معاون محترم فناوری و نوآوری وزارت علوم با حضور در شتابدهنده هاب شیراز از تیم‌های فعال و بخش‌های گوناگون این شتابدهنده بازدید نمود.دکتر علی خیرالدین ، طی این بازدید از نزدیک با فرایند شتابدهی …

ادامه مطلب

صرافه؛ سرمایه‌گذاری هاب شیراز در حوزه تجارت الکترونیکی

شتابدهنده هاب شیراز روی استارتاپ صرافه به نشانی sarrafeh.com سرمایه‌گذاری کرد. صرافه یک استارتاپ در حوزه «خرید و فروش رمز ارز ها» است.تیم شرکت سورین بازار بهینه با برند صرافه متشکل از گروهی، متخصصان بازارهای مالی فعالیت خود را از سال 98 با راه اندازی سامانه خرید و فروش ارزهای دیجیتال بر بستر تلگرام آغاز کرده است.

ادامه مطلب

آخرین نوشته ها